Konserve Kedi Maması

İçlerindeki hayvan sevgisine bağlı olarak kedi, köpek gibi çeşitli hayvanları besleyen insanlar; onlara verdikleri yiyecekleri seçme konusunda da oldukça dikkatli davranmalıdırlar. Bozuk, tarihi geçmiş, ekşimiş, çürümüş besinler verilmesi kedilerin sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir. Bu yüzden, kediler için özel olarak üretilmiş mama çeşitlerinin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Doğru mama seçimi, kedilerde oluşabilecek veya var olan sağlık sorunlarının önüne geçilmesi konusunda yardımcı olur. Örneğin; kedi derisindeki hücre çoğalması ve yenilenmesi sürecinde kedinin bol miktarda protein tüketmeye ihtiyacı vardır. Eğer kedinizin diyetinde yeteri kadar protein içeren besinler bulunmuyorsa tüy ve deri sağlığı olumsuz etkilenecektir.

Bu durumda, kedinizin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak hazırlanan yaş kedi maması çeşitlerini tercih etmeniz; kedinizin sağlığı açısından doğru bir seçenek olacaktır. Mama seçimi aşamasında aklınızda; “En iyi yaş kedi mama ürünü hangisi?”, “Yaş mama nasıl seçilir?” gibi sorular olabilir. Fakat endişelenmeyin. Uygun Petgross Online Evcil Hayvan Ürünleri Mağazası olarak aklınızdaki sorulara cevap bulup, en kaliteli konserve kedi maması ürünlerini siz değerli hayvan severlerle buluşturuyoruz.

Yaş Kedi Maması Nedir?

Yaş kedi maması veya konserve kedi maması, formuna göre bir kedi maması çeşididir. Kedi mamaları genelde kuru ve yaş kıvamlarda bulunur. İki mama çeşidinin de birçok avantajı bulunmaktadır. Örneğin; kuru kedi maması ürünleri bozulmadan daha uzun süre dayanabilir ve mama kabında durabilir. Yaş kedi maması çeşitleri için böyle bir durum söz konusu değildir. Fakat yaş kedi maması da kedinizin su ihtiyacının giderilmesine yardımcı olur. Böylece yas mama, kedilerdeki böbrek ve idrar yolu sorunlarının önüne geçilmesinde önemli rol oynar.

Konserve kedi maması, kuru kedi mamasına göre daha keskin bir koku ve aromaya sahiptir. Bu yüzden daha çok damak tadı yönünden seçici kedilerce tercih edildiği görülmektedir. Ayrıca kedinizin diyetinde hem kuru hem de yaş mama çeşitlerini barındırabilirsiniz. Bu durum, kedinizin sağlığı açısından herhangi bir olumsuz etki yaratmayacaktır.

Yaş Kedi Maması Çeşitleri Nelerdir?

Kedi yaş mama ürünleri içerikleri bakımından birçok çeşitte bulunabilir. Kümes hayvanlarından büyükbaş hayvanlara, tahıllı ürünlerden sebze içerikli ürünlere kadar birçok konserve mama çeşidi bulmak mümkündür.

Yaş mama ürünlerinin tercihi konusunda; birçok etken göz önünde bulundurularak mama seçimi yapılmalıdır. Örneğin; tercih ettiğiniz yaş kedi mamasının içeriğindeki aroma veren ana besin, kedinizin ırksal özellikleriyle uyuşmuyor olabilir. Yavru kedilerin yetişkin kedi mamasına alıştırılması aşamasına yaş kedi mamalarıyla başlanabilir. Fakat tahıl içeriği daha az olan yaş kedi maması ürünlerini tercih etmek; sindirim sistemlerine zorluk çıkarmayacağından bu yaştaki kediler için daha uygundur. Ayrıca vitamin, mineral ve yavru kedinizin ihtiyacı olan çeşitli yağ asitleri ve zengin protein içerikli yaş mama ürünlerini tercih etmek; yavru kedinizin gelişimi açısından doğru bir seçenek olacaktır.

Kısırlaştırma operasyonu geçiren kedilerin davranışlarında ve metabolizmalarında değişiklik yaşandığı görülmektedir. Bu değişiklikler genelde, iştah artışı ve hareket azalması şeklinde dışa vurulur. Bu yüzden kediniz, ihtiyacından fazla besin alması durumunda obezite vb. sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalacaktır. Ayrıca kısırlaştırılmış kedilerin sindirim sistemleri daha hassastır ve idrar yollarında taş oluşumu riski daha fazladır. Bu gibi durumların önüne geçmek için kısır kedilere özel olarak üretilen diyet yaşmama ürünlerini tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Yaşlı kediler de kendileri için özel olarak hazırlanan yaşlı kedi konserve maması ürünlerini tüketmeleri gerekir. Yaşlı kedilerde fiziksel aktivite yoğunluğu daha genç kedilere göre daha az olduğundan; daha az miktarda besin tüketmeye ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden özellikle yağ ve protein bakımından daha az miktarda besin içeren yaş maması ürünleri tercih edilmesi gerekir.

Yaş Kedi Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her kedi maması çeşidinde olduğu gibi konserve kedi maması çeşitleri de yaşlara göre kategorize edilmiştir. Bu yüzden seçtiğiniz yaş kedi maması ürününün, öncelikle kedinize uygun yaş kategorisinde olduğuna dikkat etmelisiniz. Çünkü yavru bir kedinin fiziksel aktivitelerine ve metabolizmasına da bağlı olarak ihtiyacı olan besin miktarı farklıyken, yaşlı bir kedinin yine aynı etkenlere bağlı olarak ihtiyacı olan besin miktarı farklıdır. Ayrıca yavru kedilerin sindirim sistemleri daha hassas olduğundan tahıl içermeyen yaş kedi mama ürünleriyle beslenmeleri daha doğru olacaktır.

Yaşlı kedilerde de aynı sindirim sistemi hassasiyeti durumuyla birlikte idrar yollarında taş oluşumu da görülmektedir. Bu yüzden yaşlı kediler için magnezyum ve fosfor bakımından zengin içerik barındırmayan ıslak kedi maması ürünlerini tercih etmek gerekir.

Kısırlaştırma operasyonu geçiren kedilerin metabolizmalarında yavaşlama görüldüğü için herhangi bir yetişkin konserve mama ürününü tüketmesi zamanla obezite gibi sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu yüzden kısırlaştırılmış kediler için özel olarak üretilen yaş kedi maması ürünlerinin tercih edilmesi gerekir.

Konserve kedi maması seçimi yapılırken yaş konusunun yanında mama içeriğine de dikkat etmek gerekir. Kedinizin mamanın içeriğinde bulunan bir besine alerjisi olabilir veya başka bir rahatsızlığı bulunabilir. Bu gibi sağlık sorunlarının ortaya çıktığı durumlarda mama seçimi; bir veteriner hekime danışılarak yapılmalıdır.

En İyi Yaş Kedi Maması Markaları Nelerdir?

Kedi konserve mamaları içeriklerine göre seçilebileceği gibi markalarına göre de çeşitlendirilebilir. Her markanın özel içeriklerle sunduğu yaş kedi maması ürünleriyle karşılaşmak mümkündür. Uygun Petgross Online Evcil Hayvan Ürünleri Mağazası olarak birbirinden kaliteli ürünler ve en prestijli markaları sizlerle buluşturuyoruz. Bu markalardan bahsetmek gerekirse:

Reflex Konserve Kedi Maması

Reflex konserve kedi maması, lezzetli ürünleri ve zengin içeriği sayesinde yaş mama seven kediler için vazgeçilmez bir seçenek olacaktır. Ayrıca Reflex yaş kedi maması ürünleri katkı maddesi veya kedinizin sağlığını olumsuz yönde etkileyecek bir içerik barındırmaz. Bir Reflex Plus Dana Etli Konserve Yetişkin Kedi Maması 400 Gr ürününün içeriğinde %9 oranında ham protein ve %5 oranında yağ mevcuttur. Bu da metabolizması daha yavaş çalışan yaşlı kedilerinizin besin ihtiyaçlarını karşılamaya yetecektir.

Proline Konserve Kedi Maması

Pro Line konserve kedi maması ürünlerinde; renklendirici, katkı maddesi veya kedinizin sağlığını etkileyecek herhangi bir içerik bulunmamaktadır. Proline, genellikle yetişkin yaş kedi maması ürünleriyle öne çıkan bir markadır. Bir Proline Dana Etli Yetişkin Kedi Konserve Maması 415 Gr ürününün içeriğinde %6 oranında ham protein ve %3 oranında ham yağ bulunur. Bu değerler, bir yetişkin konserve kedi maması ürünü için idealdir. Ayrıca içeriğindeki D, E vitaminleri ve taurin sayesinde kedinizin bağışıklık sisteminin korunması ve güçlenmesi konusunda yardımcı olur.

ND Konserve Kedi Maması

Kuru ve yaş kedi maması çeşitleriyle kendini kanıtlamış bir marka olan N&D, birçok farklı içeriğe sahip kedi konservesi ürünleriyle karşımıza çıkmaktadır. Tahılsız kuzu etli ve yaban mersinli, balkabaklı tahılsız kuzu etli ve yaban mersinli, ton ve morina balıklı karidesli, tahılsız tavuk etli ve narlı bu çeşitlerden bazılarıdır. ND konserve kedi maması ürünleri içeriğinde; hiçbir katkı maddesi ve kedinizin sağlığını olumsuz yönde etkileyecek içerikler bulundurmamaktadır.

Bir Nd Pumpkin Balkabaklı Tahılsız Kuzu Etli ve Yaban Mersinli Kedi Konserve Maması 80 Gr ürününün içeriğinde %12 oranında protein ve %5 oranında yağ bulunur. Bu da kedinizin yaş kedi mamasından alması gereken besin ihtiyacını karşılamaktadır. Ayrıca ND kedi konservesi; içeriğindeki A,D ve E vitaminleri sayesinde kedinizin bağışıklık sisteminin korunması ve güçlenmesi konusunda önemli rol oynar.

Royal Canin Konserve Kedi Maması

Royal Canin de bu listedeki diğer markalar gibi kendini kanıtlamış, prestijli bir markadır. Royal Canin konserve kedi maması ürünlerinde; hiçbir katkı maddesi veya kedinizin sağlığını tehlikeye atacak bir içerik kullanılmamaktadır. Bir Royal Canin Yavru Kedi Konserve Maması 195 Gr ürününün içeriğinde %10 oranında protein ve %5 oranında yağ bulunmaktadır. Bu da gelişim çağında olan yavru kediniz için yeterli bir değerdir.

 

Hills Konserve Kedi Maması

ABD merkezli bir firma olan Hills, yaş kedi maması ürünleri özelinde; Science Plan ve Prescription Diet olmak üzere iki farklı markaya sahiptir. Hills kedi konservesi ürünlerinde hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır. Bir Hills Science Plan Kitten Tavuklu Yavru Kedi Konservesi ürününün içeriğinde %39 oranında protein ve %25 oranında yağ bulunmaktadır. Bu değerler, kedinizin ihtiyacını karşılamak için oldukça yeterlidir. Ayrıca Hills Science Plan Kitten Tavuklu Yavru Kedi Konservesi ürünü, içeriğindeki A, C, D, E vitaminleri ve omega-6 sayesinde kedinizin bağışıklık sisteminin korunmasına ve güçlenmesine yardımcı olur.

Yaş Mama Fiyatları Ne Kadar?

Konserve kedi maması ürünleri yaşa bağlı olarak kategorize edilir ve her yaştaki kedinin ihtiyaç duyduğu besin miktarı farklıdır. Tam olarak bir fiyat aralığı belirtmek mümkün olmasa da, her yaş kategorisindeki kedi konservesi ürünlerinde fiyat farklılığı görüldüğünü söyleyebiliriz.

Ayrıca kuru kedi maması çeşitlerinde de olduğu gibi yaş kedi maması ürünlerinde de gramaja ve markaya bağlı olarak fiyatlarda değişkenlik gözlemlenebilir. Örneğin; bir kedi konservesi 80 gram ürününün fiyatıyla; bir kedi konservesi 195 gram ürünün fiyatında farklılık görülmesi normaldir.

Kedi konservelerinin içeriğine bağlı olarak da fiyatlarında değişkenlik gözlemlenebilir. Örneğin; protein oranı daha yüksek bir yaş mama ürününün fiyatının daha düşük protein oranına sahip bir kedi konservesi ürününün fiyatından daha yüksek olması normaldir.

Fiyat konusunda endişeleriniz olmasın. Uygun Petgross Online Evcil Hayvan Ürünleri Mağazası olarak; uygun fiyatlı ve kaliteli birçok ürünü, yüksek indirim oranları ve avantajlı fiyatlarla siz değerli kullanıcılarımıza sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Siz de kedinizin sağlıklı ve mutlu yaşaması için sitemizde bulunan birbirinden kaliteli ürünleri tek tıkla satın alabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek ve sizlere daha iyi hizmet verebilmek için internet sitemizde yasalara uygun çerezler kullanılmaktadır. Sitemizde kalarak çerezlere izin vermiş olursunuz. Detaylı bilgi için KVKK bilgilendirme metnine buradan ulaşabilirsiniz.