Yetişkin Kedi Konserveleri Hakkında Merak Edilenler

Kedi mamasını sektörünün, dünya üzerindeki pek çok ülkenin gelirinden kat be kat fazla olduğunu biliyor muydunuz? Aslında bu durumun en temel nedeni, kedilerin konserve mamaya duydukları ihtiyaçtır. Bu sebeple yetişkin kedi konserveleri söz konusu olduğunda doğru markadan yana tercih etmek gerekebilir.

Püf noktası: Bir mamayı kedinizin tüketiyor olması ondan hoşlandığı anlamına gelmez. Bu sebeple onun kedi maması üzerindeki tavırlarını inceleyerek karar vermeniz önerilir. Bazı kediler mama kabını gördüğü andan itibaren aşırı hareketli olabilirken, bazıları ise herhangi bir tepki vermez. Bu sebeple aralıklarla mama değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Mama Tercihi Önemlidir!

Kedi maması tercihi söz konusu olduğunda uzman bir adresten destek almak gerekmektedir. Son dönemlerde haberlerde bozulan yada içeriğinde zehir bulunan kedi maması haberlerini sıklıkla görmüş olsak da bu durum çok da eski değildir. Buna göre bir kedinin besleyici değeri kadar içeriğinde bulunan maddelerde önem arz eder.

Öncelikle kedinizin alışkanlıklarına göz atarak başlayın. Onu takip edin ve konserve hakkında yaptığı hareketleri mantıklı bir şekilde süzgeçten geçirin. Ardından o kedinizin daha mutlu olup olmadığını gözlemlemeniz için yeterli olacaktır. Daha detaylı bilgi sahibi olmak ve mama seçeneklerine hızlı bir şekilde göz atmak için yetişkin konservelerine detaylıca göz atabilirsiniz.

İçeriğinde Ne Bulunuyor?

Genellikle kedi mamalarının üzerinde %33 Ciğer ihtiva eder, benzeri ibareler yer alır. O ciğerin hangi hayvana ait olduğuna, gerçekten ciğer olup olmadığına dikkat etmek gerekmektedir. Akciğer ile karaciğer farkı herkes tarafından malumdur.

Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde kedi mamaları için sentetik ciğer üretimi de yapılmaktadır. Bu tarz sentetik bir üründen satın almak yerine daha doğal ürünler barındıran bir mama alabilirsiniz.

İki mamayı alarak içindekilerini inceleyerek başlayın. Genellikle bu konuda üşenildiği yada pet shop çalışanlarından utanıldığı için yapılmamaktadır. Kedinizde ortaya çıkan ani değişikliklerin, kilo kaybı, alerji, tüy dökme yada hastalanma gibi nedenlerin öncelikle bu duruma bağlı olduğu da unutulmamalıdır. Orta – uzun vadede satın aldığınız kedi mamasının içeriğine özellikle dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir.

Neden Mama Almalıyım?

Her öğünde sadece ekmek yemek ister miydiniz? Cevabı çok iyi biliyoruz. Her ne kadar yediğiniz yemek ne kadar lezzetli olursa olsun hergün tüketmek bazı durumlarda can sıkabilir. Üstelik hiçbir gıda, tamamen besleyici değildir. Şu an insanlar için bile insanların günlük ihtiyacının tamamını karşılayan vitamin – mineral ve diğer madensel tuzları bir arada barındıran bir gıda maddesi bulunmamaktadır.

Bu sebeple mama satın almak istediğinizde kesinlikle belli aralıklarla değiştirmeyi, evde yaptığınız kedilerin severek tükettiği gıdalardan vermeyi ve aralıklarla kuru mama vermeyi de unutmamalısınız. Kedi maması bu gibi sebeplerden dolayı son derece başarılı bir ürün olarak dikkatleri üzerinde toplar.