Olta Kedi Oyuncakları Hakkında Merak Edilenler

Kediler için oyun kavramı diğer canlılardan biraz daha farklıdır. Kediler öncelikle dikkat çekme temelli hareket etmeyi severler. Bir obje ile oynuyorlarsa mutlaka o objeye bir rol yüklemiş yada bir alana yoğunlaşmışlardır. Bu sebeple söz konusu olan kedi oyuncakları olduğunda öncelikle parlak renkler, pompomlar ve dikkat çekici detaylar ön plana çıkabilir.

Bu detayları baz alan kedi ise, oynamaya başlayacaktır. Bazen söz konusu oyuncağı kovalayacak, bazen ısırıp tırmalayacak, bazense o oyuncaktan kaçacaktır. Hatta ödül hazneli mama seçenekleri söz konusu olduğunda bazı noktalarda güdülenmeye başladıklarını bile belirtmek yanlış olmaz. Hiç şüphesiz olta kedi oyuncakları da bütünüyle kedinizin dikkatini üzerine çekmek için tasarlanmış oyuncaklar arasında yer almaktadır. Bu oyuncaklardan destek alarak hızlı bir şekilde oynamaya başlayabilir ve oyuncağa kedinizin dikkatinin tam olarak yoğunlaşmasını sağlayabilirsiniz. Peki ama nedir bu oyuncaklar?

Kedi Olta Oyuncakları Hakkında

Genel olarak oltalı oyuncakları şu şekilde açıklamak mümkündür. Standart yumak kovalayan kedi prensibi üzerine kurgulanmıştır. Başka bir deyişle kediniz nasıl yumağı kovalarken mutlu oluyorsa aynı sistem üzerine kurgulanmıştır.

Bir olta üzerinde yer alan ponponlar – iplik yada dikkat çekici nesneler kedinin oynayacağı ve kovalayacağı şekilde kurgulanmıştır. Çoğunlukla ponponlu yada toplu ürünlerin ön plana çıktığı seçeneklerde diğer oyuncaklar arasında ilk sırada yer alır. Orta – uzun vadede kediler oltalı oyuncaklarla oynadıkları süreyi azaltacaklardır.

Nasıl Oynanır

Kendi kendine hareket etme prensibine dayalı olan oyuncakları da bulunur. Bazı makaralı sistemli oyuncaklar makaraları sayesinde hızlı bir şekilde hareket eden bir yapıya sahiptirler. Yalnız bu durum tüm oltalı oyuncaklar için geçerli olmamaktadır.

Bu sebeple oltalı oyuncaklarla genellikle kedi sahibi ve kedi birlikte oynarlar. Kedi sahibi oltayı tutarak kedinin o oltaya doğru hareket edip yakalamasını sağlar. Bu da bir anlamda biraz önce de altını çizdiğimiz yumağı takip eden kedi örneğine benzer bir durum olarak ön plana çıkar. Kedi olta oyuncakları bu sebeple son derece mantıklı bir seçenek olarak dikkatleri üzerinde toplar.

Hangisini Satın Almalı?

Genellikle çok abartılı yada büyük olmasına gerek yoktur. Hemen hemen tüm sektörlerde olduğu gibi kedi oyuncakları söz konusu olduğunda da gereksiz büyük ve detaylı oyuncaklardan yoğun bir şekilde destek almak mümkündür. Yalnız kediniz için sadece dikkat çeken tek detayı olmasının yeterli olduğunu da unutmamak gerekir.

Kendi imkanlarınızla, oyuncak tasarlayarak kedinizin oynamasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında daha dayanıklı olması amacıyla satılan bir olta oyuncaktan da destek alabilirsiniz. Ne kadar kendi imkanlarınızla hazırlama imkanınız olsa da kediler yakaladığı zaman parçalamaya meyilli oldukları için doğrudan kaliteli bir seçenekten destek almak daha yerinde bir karar olacaktır.
Kedi oyuncakları arasında bu seçeneklerin zaman içerisinde ön plana çıktığını da unutmamak gerekmektedir.

₺20,90 KDV Dahil
₺26,12 KDV Dahil
₺32,90 KDV Dahil
₺41,13 KDV Dahil
₺74,90 KDV Dahil
₺93,62 KDV Dahil
₺60,90 KDV Dahil
₺73,00 KDV Dahil
₺70,90 KDV Dahil
₺86,00 KDV Dahil
₺83,90 KDV Dahil
₺101,00 KDV Dahil
₺71,90 KDV Dahil
₺86,00 KDV Dahil
₺60,90 KDV Dahil
₺73,00 KDV Dahil
₺68,90 KDV Dahil
₺83,00 KDV Dahil