Kedi Otlu Ürünler Hakkında Merak Edilenler

Kediler yapı itibariyle çok fazla oyuncağa ihtiyaç duymaz. Aslına bakılırsa kedilerin günlük hayatta karşılaştıkları tüm eşyalarla oynama gibi bir alışkanlıkları bulunur. Onlara göre hemen hemen herşey bir oyunca olmaktadır. Ara ara da olsa sabit bazı oyuncakları olabilir.

Genellikle kedi sahipleri çok para verip satın aldıkları oyuncaklarla oynamadıklarından dert yanarlar. Buna göre kediler sadece kendi beğendikleri bir objeye yönelerek onu oyuncak olarak benimseyebilirler. Bu da kedileri farklı yapan bir özellik olarak ön plana çıkar.

Kedi Otlu Oyuncak

Kedi otu, kedilerin ilgisini çeken bir koku yayar. Bu sebeple çoğunlukla oyuncakla oynama alışkanlığı olmayan kedileri yönlendiren bir oyuncak seçeneği olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Biraz önce de altını çizdiğimiz üzere kedi sahipleri oyuncaklarla oynama konusunda sorun yaşadıklarını dile getirmektedir.

Bu sebeple kedinize aldığınız bir oyuncağın onun dikkatini çekmesini istiyorsanız ve devamlı olarak oynamasını arzuluyorsanız kedi otlu oyuncaklardan destek alabilirsiniz.

Kedi otlu oyuncağın özellikleri ve yapısına göre; kediniz onu çekiştirmek, koparmaya çalışmak, kovalamak ve yakalamak üzere oynamaya başlayacaktır. Bu sayede kedileriniz daha eğlenceli ve daha konsantre bir şekilde oyunlarına dahil olurlar. Tüm bu seçenekler bir araya geldiğinde kedi otunun kullanımı önem arz eder.

Kedi Çimi İle Kedi Otu Arasındaki Farklar

Genellikle kedi çimi ile kedi otu birbirine karıştırılır. Kedi çiminin ne olduğu ile ilgili kısaca bilgi vererek devam edelim. Kedi çimi kedilerin beslenme sorunlarının ortadan kaldırılması için hazırlanan bir karışımdır. Bu çim sayesinde kedileriniz midelerinde birikme yapan kıllardan kusarak kurtulmayı başarırlar.

Kedi otu ile kedi çimi ise yapısal olarak birbirinden çok farklı olan bitkilerdir. Kedi otu güzel kokusu sayesinde kedinizin fokuslandığı bir ürün olarak ön plana çıkar. Bu sayede kedi otu kullanımının yoğun olarak yapılması daha da farklı seçeneklerin ön plana çıkması anlamına gelebilir. Buna da dikkat etmek önem arz eder. Bir diğer önemli konu başlığı ise kedi otunun eğlenceli bir şekilde ön plana çıkıyor da olabilir.

Kedi otundan destek alarak kendi karışımlarınızı kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Pek çok konu başlığında benzer ayrıcalıklı seçeneklerin de ön plana çıktığını belirtmek yanlış olmayacaktır.

Örnek vermek gerekirse kedi otunu kullanarak kendi oyuncağınızı hazırlayabilirsiniz. Bazı tariflerde kedi otunun şu şekilde kullanıldığının da altını çizmek istiyoruz. Kedi otunu kedinizin alışmasını istediğiniz bir yere koyarak daha fazla o alanda yoğunlaşmasını sağlayabiliyorsunuz.

Bu sayede yeni bir yere, odaya yada mekana alışması istenen kediler daha rahat bir şekilde o bölgede oynamaya başlayabiliyor. Bu da ayrıcalıklı bir seçenek olarak ön plana çıkan bir diğer konu başlığı oluyor.

Sizin için kedi çimi ve kedi otu ile ilgili oldukça detaylı seçeneklerin yer aldığını da belirtmiş olalım.