Köpek Yatakları Hakkında Merak Edilenler

Tüylü ve sevimli olan köpek dostlarımız konforlarına fazlasıyla düşkündür. Bu nedenle uykuyu aşırı derecede severler. Genellikle bizimle uyumayı tercih etseler bile gün içerisinde onların da bir yatağı olmalıdır. Öğlen uykusuna yatmayı çok severler. Köpek yatakları bu konuda köpeklerinizin aslında en çok seveceği ürünlerden bir tanesidir. Bu yazımızda sizlere köpek yatakları hakkında derlediğimiz bilgilerden bahsedeceğiz. Dilerseniz birlikte yazımıza bir göz atalım.

Köpek Yatakları Hakkında

Köpekleriniz kendine ait bir eşyası olduğunda kendilerini daha mutlu hissederler. Onun bir yatağının olması da köpeğinizi sevindirecektir. Daha mutlu ve rahat olmaları sağlanacaktır. Köpeklerde insanlar gibi yalnız kalmaya gerek duyarlar, bu nedenle bir yatağının olması onun için önemli olan bir üründür. Köpeğinizin yatağı olması demek aslında mobilyalarınız da ve halınızda daha az tüy birikeceği anlamına da gelmektedir. Köpek yatağı seçmeden önce belirlenen birkaç madde vardır. Dilerseniz bir detaylara geçelim.

Köpek Yatağının Boyutu Hakkında Bilgi

Köpeğinizin boyutuna göre yatak seçmeniz onun konforu için çok önemlidir. Ölçüm konusunda burun ucundan kuyruğa kadar bir ölçüm yapıp buna göre yatak arayışına başlayabilirsiniz. Bu ölçümü yaparken köpeğiniz ayakta ve yatarken yapmanızda fayda var.

Bu daha net bir sonuç sağlayacaktır. Köpeğiniz büyüme aşamasında ise onun büyüyeceğini de hesaba katmalısınız. Buna göre bir yatak almanız daha iyi olacaktır. Boş alanları ise öylece bırakmamak gerekmektedir. Yavru köpeklerin kendini güvende hissedebilmesi için boş alanları yastıklar ve battaniyeler ile doldurabilirsiniz. Bu yöntem onun daha huzurlu uyumasına etken olacaktır.

Köpek Yatağının Şekli Hakkında Bilgi

Birçok değişik köpek yatağı bulunmaktadır. Yuvarlak ya da dikdörtgen şeklindeki yataklar arasında kararsız kaldıysanız köpeğinizin uyuma biçimini düşünmelisiniz. Uyuma şekline göre seçim yapmanız köpeğinizin uyku konforunu da arttıracaktır. Köpeğiniz yuvarlanarak uyuyorsa yuvarlak bir yatak tercih edebilirsiniz. Köpeğiniz kıvrılarak uyumaya alışmışsa dikdörtgen yatak tercihi de onlar için güzel bir tercih olacaktır.

Köpek Yatağının Malzemesi Hakkında Bilgi

Köpek yatakları özellikle kokuya karşı dayanıklı ve alerjik etkilere karşı korumalı maddelerden üretilmelidir. Su geçirmeyen bir yatak tercih etmeniz de sizin için daha kullanışlı olacaktır. İdrar kaçıran bir köpeğiniz varsa su geçirmeyen bir köpek yatağı kullanmanız kesinlikle daha faydalıdır. Alerji önceliyici bir maddeden üretildiği konusunda da bilgi almanız çok önem arz etmektedir.

Köpeğinizin sağlığı açısından alerji yapacak bir madde olmaması onun pozitif bir uyku yaşamasını sağlayacaktır.

Kulübe Tarzındaki Yataklar Hakkında Bilgi

Bahçeli bir eviniz varsa köpeğiniz kulübede uyumaya alışmış olabilir. Kış ayında zamanını sizinle geçiren köpeğiniz için uyuma konforu açısından kulübe tarzında bir yatak almak isteyebilirsiniz. Bu onun alışmış olduğu uyku düzeninin bozulmamasını sağlayacaktır. Bu yataklara aynı zamanda çadır yatak da denilmektedir. Köpeğiniz uyurken kapalı bir yerde uyumaktan hoşlanıyorsa bu yatak türünü tercih ederek onu memnun edebilirsiniz. Böylelikle yaz ayı geldiği zamanda da bu yatak biçimini bahçenizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ayrıca ek bilgi olarak yataklarda yastık kullanımı da önemlidir. Köpekler genellikle uyurken bir şeye sarılmaktan çok hoşlanırlar. Onların uyku konforunu biraz daha arttırmak istiyorsanız silindir bir yastık tercih edebilirsiniz.

₺188,90 KDV Dahil
₺200,00 KDV Dahil
₺256,90 KDV Dahil
₺270,00 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Ücretsiz Kargo
₺324,90 KDV Dahil
₺342,00 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Ücretsiz Kargo
₺72,00 KDV Dahil
₺90,00 KDV Dahil
₺153,90 KDV Dahil
₺162,00 KDV Dahil
₺191,90 KDV Dahil
₺230,00 KDV Dahil
₺256,90 KDV Dahil
₺300,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
₺171,90 KDV Dahil
₺180,00 KDV Dahil
₺256,90 KDV Dahil
₺270,00 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Ücretsiz Kargo
Tükendi
₺256,90 KDV Dahil
₺270,00 KDV Dahil
Tükendi
₺342,90 KDV Dahil
₺360,00 KDV Dahil
Tükendi
₺418,90 KDV Dahil
₺440,00 KDV Dahil